top of page

pá 09. 12.

|

Městské Divadlo Turnov

Divadlo v Divadle vol. 2

Stejně jako v minulých letech si NOTDIS připravil pro turnovské diváky divadelní minifestival, který se tentokrát bude konat ve dvou dnech.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Divadlo v Divadle vol. 2
Divadlo v Divadle vol. 2

Kdy a kde?

09. 12. 2022 19:00 – 10. 12. 2022 22:00

Městské Divadlo Turnov, Trávnice 670, 511 01 Turnov, Česko

Podrobnosti

Pátek 9. prosince v knihovně na nádraží.

Ve spolupráci s turnovskou Knihovnou Antonína Marka zve v pátek 9. prosince do knihovny na nádraží, kde uvede dramatizaci Erbenovy balady Lilie – „Vy mlčíte, Karle?“.

„Představení hrajeme od roku 2019 a za tu dobu prošlo velkým vývojem. Dokonce jsme ho měli možnost uvést na celostátní přehlídce studentského divadla v Ústí nad Orlicí,“ říká Veronika Rubášová, produkční, herečka a hudební skladatelka souboru.

Vrcholem večera bude představení, poprvé uvedené v únoru 2022 v Mostě, které je podle mnoha lektorů i odborných porotců na divadelních přehlídkách „vrcholem jejich tvorby“. Drama Barbora: Kresby z Ještědí je vůbec první divadelní adaptací povídky Karoliny Světlé Nebožka Barbora. Hra přibližuje citlivým způsobem příběh dvou mladých lidí, jejichž cestu zkříží zákeřná nemoc. „Zabýváme se dramatizací literatury 19. století, kterou se snažíme přiblížit dnešnímu, zejména mladému publiku,“ popisuje produkční souboru Eliška Drbohlavová a dodává, že inscenaci hrají mimo jiné středoškolákům, jimž se tak snaží zpřístupnit povinnou četbu.

Sobota 10. prosince v divadle! 

V městském divadle Turnov uvede NOTDIS hned dvě premiéry. 

Večer, který se ponese v duchu hudby a nastávajících vánočních svátků, otevře představení Můj lékař Mendelssohn, které vzniklo v koprodukci s DAMU a HAMU, v režii Jolanty Lipkové a Eliáše Gaydečky. K vidění bude příběh na základě skutečné události – hra o lékaři, který se sám stane pacientem. „Když jsem poprvé četl scénář, přišlo mi až děsivé, jakým způsobem se mě osobně téma hry dotýká. Ta bezmoc, když jste odkázán na pomoc druhých, zvláště potom, co jste zvyklý stihnout během 24 hodin miliony věcí, je opravdu nepříjemná. I díky tomu textu jsem si uvědomil, že není „ostuda“ občas zpomalit a soustředit se na to, co je důležité…“ říká Vojtěch Franců, jeden z účinkujících.

Sobotní večer uzavře Veselohra na mostě. Jednoaktovka od Václava Klimenta Klicpery vás dost možná překvapí svou aktuálností. Diváci se mohou ale těšit především na situační komedii, která si rozhodně nezaslouží zůstat ležet pod vrstvou prachu mezi dalšími díly 19. století.

Program


  • 2 hodiny

    den 1.

    Městská knihovna Turnov II

  • 3 hodiny

    den 2.

    Městské divadlo Turnov

Sdílet událost

bottom of page