top of page

NOTDIS

NOvá Turnovská Divadelní Scéna

Nová turnovská divadelní scéna je nezávislý divadelní soubor původem z Turnova, jenž se vyznačuje především autorským přístupem, který při tvorbě inscenací uplatňuje jak při práci s dramatickým textem, tak při tvorbě vlastních textů. Jako náměty si mimo jiné pravidelně vybírá literaturu 19. století, kterou interpretuje moderním divadelním jazykem a snaží se ji tak předat současnému divákovi.

Soubor je složen zejména ze studentů DAMU,  studentů hudebně-dramatických oborů na konzervatořích a jiných SŠ a VŠ. Na svém kontě má mnoho inscenací, které zaznamenaly úspěchy a obdržely ocenění na českých i zahraničních divadelních přehlídkách jako jsou například: Mladá scéna, Jiráskův Hronov, Wolkerův Prostějov, Modrý kocour, Nahlížení Bechyně, DVD DAMU, Setkání ve Strašecí, Nučický Kahan nebo třeba polské Teatrrralki a další.

Soubor NOTDIS vzešel ze souboru, který od roku 2007 fungoval pod vedením dvou turnovských divadelnic Aleny Tomášové a Romany Zemenové. Od roku 2020 působí spolek jako nezávislé divadlo, od prosince 2021 pak právě pod názvem NOTDIS.

NOTDIS je především zájezdovým divadlem, které hraje po celé ČR i na Slovensku a v Polsku, za svou domovskou scénu však stále považuje Turnov, kde mimo jiné každoročně pořádá prosincový festival DIVADLO v DIVADLE, účastní se zde nebo spolupořádá další kulturní akce a festivaly.

bottom of page